Prací symboly

prací symboly Znak uvedený pod symbolem znamená, že na výrobek takto označený se musí mírně mechanicky působit a nebo působení teploty, vlhkosti, pomocných prostředků ap. musí být krátké.

prací symboly Výrobek se může vyvářet. Při praní v pračce se nevyžaduje zvláštní opatrnost. Mechanické působení, máchání bez kontroly teploty vody a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

prací symboly Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 95°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

prací symboly Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 60°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 60°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

prací symboly Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 60°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

prací symboly Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 40°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 40°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

prací symboly Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 40°C. Mechanické působení, máchání a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

prací symboly Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 30°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 30°C a odstřeďování odpovídá normálnímu programu pračky.

prací symboly Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 30°C. Mechanické působení, máchání a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

prací symboly Výrobek se musí prát pouze ručně při teplotě prací lázně nejvýše 40°C a krátkodobě. Během praní se výrobek může pouze lehce mnout a lehce ručně ždímat bez kroucení.

prací symboly Výrobek se nesmí prát.

prací symboly Výrobek se může bělit. Někdy je tato značka uvedena i jako bělení chlórem.

prací symboly Výrobek se nesmí bělit. Někdy je tato značka uvedena i jako zákaz bělení chlórem.

prací symboly Výrobek se může sušit v bubnové sušičce. Nevyžaduje se zvláštní opatrnost.

prací symboly Vlhký výrobek se musí sušit pouze zavěšený.

prací symboly Vlhký výrobek se musí sušit pouze rozložený na rovné ploše.

prací symboly Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při normálním sušícím programu.

prací symboly Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě sušení.

prací symboly Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.

prací symboly Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 200°C.

prací symboly Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 150°C.

prací symboly Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 110°C.

prací symboly Výrobek se nesmí žehlit.

prací symboly Výrobek se může bělit prostředky uvolňujícími chlor.

prací symboly Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlor.

prací symboly Výrobek se může chemicky čistit všemi obvykle používanými rozpouštědly.

prací symboly Jiná obdoba značky pro povolení chemického čištění.

prací symboly Výrobek se může chemicky čistit tetrachloreténem (perchloretylénem), benzinem, trifluortrichloretanem nebo fluortrichlormetanem obvyklými postupy čištění.

prací symboly V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vyžaduje určitá opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit tetrachloreténem (perchloretylénem), benzinem, trifluortrichloretanem nebo fluortrichlormetanem s omezeným přidáním vody.

prací symboly Výrobek se může chemicky čistit pouze benzinem nebo trifluortrichloretanem obvyklými postupy čištění.

prací symboly V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vyžaduje zvláštní opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit pouze benzinem nebo trifluortrichloretanolem s omezeným přidáním vody.

prací symboly Výrobek se nesmí chemicky čistit.